Typowe problemy w procesie tworzenia treści eCommerce

Typowe problemy w procesie tworzenia treści eCommerce

Często zwracają się do nas klienci, którzy potrzebują setek lub tysięcy (lub nawet dziesiątek tysięcy) opisów produktów w swojej witrynie eCommerce. W wielu przypadkach nie wiedzą, od czego zacząć lub całkowicie nie doceniają tego, co wiąże się z tego typu projektem. Po pracy z klientami z wielu sektorów nad opisami produktów, opisami kategorii, stronami marek i innymi projektami eCommerce, oto kilka typowych wyzwań, w obliczu których pomogliśmy klientom.

Pisanie treści do sklepów internetowych

  • Zrozumienie, kim jest klient i jak do niego kierować ofertę. Bycie wiodącym autorytetem w swojej branży - lub znajomość swoich produktów od wewnątrz i na zewnątrz - nie wystarczy, jeśli nie możesz nawiązać kontaktu z potencjalnymi klientami za pomocą angażujących, pomocnych treści.
  • Uproszczenie przepływu pracy przy tworzeniu treści. Lubimy myśleć, że nasi stratedzy, pisarze i redaktorzy sprawiają, że wygląda to na łatwe, ale prawda jest taka, że ​​nikt nie ma magicznej różdżki, która wypuszcza realną treść jednym machnięciem nadgarstka. Pracowaliśmy z markami w pełnym zakresie tej skali, od firm, które nie miały żadnego procesu przed podjęciem z nami współpracy, po przedsiębiorstwa, które potrzebowały nas tylko do dodania smaru na łożyska do istniejących procesów.
  • Wykorzystanie aktualnej wiedzy o SEO, Google i pisaniu najlepszych praktyk. Nie możesz po prostu opisać swoich produktów. Nie wystarczy nawet sprzedać produkt kuszącymi słowami. Treści eCommerce muszą stanowić równowagę, która obejmuje opis, zachęty, edukację, rozrywkę i wartość dla wyszukiwarek.
  • W razie potrzeby skalowanie w górę (lub w dół). Jak przejść od kilkudziesięciu opisów produktów do setek w ciągu miesiąca? Jak zaspokoić potrzeby eCommerce, które zmieniają się w zależności od sezonu? Skalowanie to bolączka wielu marek.
  • Dokładność i jakość. Treści dotyczące Twoich produktów i usług muszą być poprawne, w przeciwnym razie klienci otrzymają produkty, których tak naprawdę nie chcieli. Jakość pisania musi być wysoka, w przeciwnym razie możesz w ogóle nie pojawiać się klientom wyszukującym w Google. Jak to wszystko zrównoważyć skalą?

Chcemy pomóc Ci pokonać te i inne wyzwania związane z content marketingiem eCommerce. Niezależnie od tego, czy tworzysz kopię katalogu online, inwestujesz w poradniki zakupowe, czy też chcesz dodać do zestawu artykuły instruktażowe lub posty na blogu, możemy pomóc Ci opracować strategię, wdrożyć i wykonać konwertowane treści.

Banery reklamowe wyrażają różnorodność przekazów

Banery reklamowe wyrażają różnorodność przekazów

Banery reklamowe mogą wyrażać (...)

https://cdn.pixabay.com/photo/2016/11/03/21/34/google-on-your-smartphone-1796337_960_720.jpg

Jak przeprowadza się badanie słów kluczowych?

Jak przeprowadzić badanie (...)

© 2023 H&D: Sitemap
533 322 539